[Date Prev][Date Next] [Thread Prev][Thread Next] [Date Index] [Thread Index]

Re: PrzesiadkaUżytkownik Krzysztof Jastrzębski napisał:

1.) Czy w ogóle pociągnąłem właściwe iso ?
Doczytałem się, że testowe to jeszcze nie unstable i wiele osób spokojnie na testowych jedzie.

Ja instaluję zawsze stable z CD, a potem dołączam unstable do konfiguracji apt i ciągnę z sieci


2.) Które z obrazów wypalić.

Zdecydowanie wszystkie, jueśli masz powolna sieć.
Możesz też poszukiwać pakietów przy pomocy apt-cache, jeśli znasz kawałek nazwy.


3.) W Bios'ie nie mam boot_sequence z CD_first.
Rozumiem, że po wypaleniu pierwszego iso znajdę tam rawrite i obrazy dyskietek instalacyjnych ? Są w tym temacie jakieś kruczki ? (na co zwrócić uwagę, żeby nie powtarzać instalacji kilkakrotnie).

dyski są w cdrom1 dists/woody/main/disks-i386
rawrite jest w cdrom1 /tools


4.) Czy ktoś pokusił się o wygenerowanie jakichś porównań wydajności.
Czytając oficjalną dokumentację obiły mi się o oczy przerażające wymagania sprzętowe (ale może byłem już zmęczony). Hardware niestety na kolana nie rzuca (486DX4/100-128RAM) i nie będę miał lepszego. Ale RH9 kernel-2.4.20-18.9 glibc-2.3.2-27.9 funkcjonuje na tym poprawnie (nie mówię, że śmiga).
Jest sens podchodzić do tego sprzętu z Debianem ?

Pracowałem pod RH (ostatnio pod 8.0). Debian ma tę samą szybkość. Ale można go konfigurować bez grafiki.

5.) Jak w praktyce wychodzi dostrajanie Debiana "pod_siebie" (tzn. np. wymiana sendmaila na qmaila, binda na djbdns etc.etc)

Większy wybór gotowych pakietów.


6.) Z jakimi niespodziankami powinien się liczyć "redhatowiec".
Tu niezłe wsparcie dla hardware, prostacki w obsłudze (choć cienki technicznie) rpm, sporo interfejsów (niekoniecznie graficznych wspomagających konfigurację) etc. Chodzi o to, że jak w międzyczasie przyglądałem się zipslack'owi to się gubiłem; np. ifconfig = brak + nie_znam_ekwiwalentu + brak_pomysłu_jakiego_mana_zawołać
etc.

Inaczej konfiguruje się sieć. Największa niespodzianka to możliwość ręcznej konfiruracji w zwykłych zbiorach. Debian nie dubluje plików konfiguracyjnych i można zmieniać go ręcznie. Konfiguratory programowe skorzystają z tak powstałych zmian. W RedHacie, jeśli użyje się konfiguracji ręcznej, trudno wejść na automatyczną i vice versa. Podczas pierwszych instalacji lepiej użyć narzędzi najogólniejszych, które pojawiają się pierwsze. Jeśli chcesz używać manadżera okien KDE, to lepiej od razu ściągnąć z sieci z unstable kde3. Czyli po prostu nie instalować na początku wcale. Pozmieniano nieco zależności pakietów i bibliotek i potem można się zmęczyć. Chyba, że 2.2.2 ci wystarcza.
 Z gnomem jest prościej.

Powodzenia

BertoldReply to: