[Date Prev][Date Next] [Thread Prev][Thread Next] [Date Index] [Thread Index]

Re: [RFR] po-debconf://grub2/tr.po
"Aşağıdaki Linux komut satırı /etc/default/grub'dan ya da eski GRUB menu.lst dosyasındaki 'kopt' parametresinden alınmıştır. Lütfen doğruluğundan emin olunuz ve gerekirse düzeltiniz. Komut satırı boş bırakılabilir."

... Lütfen doğruluğundan emin [-olunuz-] {+olun+} ve gerekirse [-düzeltiniz.-] {+düzeltin.+} Komut satırı boş bırakılabilir.

https://lists.debian.org/debian-l10n-turkish/2004/05/msg00033.html


"Aşağıdaki kFreeBSD komut satırı /etc/default/grub'dan ya da eski GRUB menu.lst dosyasındaki 'kopt' parametresinden alınmıştır. Lütfen doğruluğundan emin olunuz ve gerekirse düzeltiniz. Komut satırı boş bırakılabilir."

...Lütfen doğruluğundan emin [-olunuz-] {+olun+} ve gerekirse [-düzeltiniz.-] {+düzeltin.+} Komut satırı boş bırakılabilir.


"EFI çıkarılabilir ortam yoluna ikinci bir kurulma zorlansın mı?"

Kurulmanın zorlanması gibi bir şey gerçekten anlaşılır değil. Birebir çeviriden vazgeçmekte bir sakınca yok.

"EFI taşınabilir ortam yoluna fazladan bir kurulum yapılsın mı?"
"EFI taşınabilir ortam yoluna ikinci bir kurulum yapılsın mı?"

Removable şu anda bütün d-i'de taşınabilir olarak geçiyor, ileride değiştirmek istediğimi söyledim ama şimdi zamanı değil. İkisi farklı olursa kurulum esnasında göze batar.


"Bazı EFI tabanlı sistemler hatalı olduklarından yeni önyükleyicileri olması gerektiği gibi yönetemeyebilirler. Buna rağmen GRUB'un ikinci bir kopyasının EFI çıkarılabilir ortam yoluna kurulmasını zorlamanız, Debian'ın bu sisteme yüklenmesini sağlayacaktır. Öte yandan bu durum aynı ortam yoluna bağlı başka işletim sistemleri varsa, onların önyüklenebilirliğini ortadan kaldırabilir. Böyle bir durumda, GRUB'un olası diğer işletim sistemlerini de düzgünce yükleyecek şekilde başarı ile yapılandırıldığından emin olmalısınız.

... Buna rağmen GRUB'un ikinci bir kopyasının EFI [-çıkarılabilir-] {+taşınabilir+} ortam yoluna kurulmasını zorlamanız, Debian'ın bu sisteme [-yüklenmesini-] {+kurulmasını+} sağlayacaktır. ...

...Böyle bir durumda, GRUB'un olası diğer işletim sistemlerini de düzgünce [-yükleyecek-] {+kuracak+} şekilde başarı ile yapılandırıldığından emin olmalısınız.


"Yeni GRUB 2 kurulumu Ana Yükleme Kaydı'na (MBR) yazılmadan önce menu.lst'den GRUB 2 zincirleme önyüklemesini kabul etmeniz ve GRUB 2 kurulumunun çalıştığını doğrulamanız önerilir."
Yeni GRUB 2 kurulumu Ana [-Yükleme-] {+Önyükleme+} Kaydı'na (MBR) yazılmadan önce menu.lst'den GRUB 2 zincirleme önyüklemesini kabul etmeniz ve GRUB 2 kurulumunun çalıştığını doğrulamanız önerilir.


"Şu anda başka bir önyükleyici kullanıyorsanız ve kullanmaya devam edecekseniz ya da bu sizin bir önyükleniciye gerek duymadığınız özel bir ortam ise, bu şekilde devam edebilirsiniz. Aksi durumda GRUB'u bir yere kurmak zorundasınız."

Şu anda başka bir önyükleyici kullanıyorsanız ve kullanmaya devam [-edecekseniz-] {+edecekseniz;+} ya da bu sizin bir [-önyükleniciye-] {+önyükleyiciye+} gerek duymadığınız özel bir ortam ise, bu şekilde devam edebilirsiniz. Aksi durumda GRUB'u bir yere kurmak zorundasınız.


Reply to: