[Date Prev][Date Next] [Thread Prev][Thread Next] [Date Index] [Thread Index]

Debian SunumlarıSelamlar,

Yakında 2. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği var. Bu ve benzeri organizasyonlarda Debian olarak bir yer açmak, sunumlarda bulunmak vs. turden etkinlik icin neler yapabilirizi konuşmak istiyorum.

Debian'ın arkasında ticari bir destek olmadığından bu tür faaliyetler hep kişisel çabalarla yürütülüyor. Almanya, İngiltere gibi ülkelerde pek çok Debian geliştiricisi ve ilgili Debian kullanıcıları olduğundan sorun olmuyor, ama bizde bu büyük sorun, olması da doğal, bu konuda henüz işin başındayız.

Genelde mantık şu, sunumlarda kullanılmak üzere bastırılan afiş kitapçık vs. gibi yeniden kullanılabilir türden materyaller birinde duruyor. Herhangi bir organizasyona katılım söz konusu olduğunda bunlar alınıyor ve iş bitiminde tekrar aynı kişiye iade ediliyor.

Şimdi soru şu :) bu tür organizasyonlarda kullanılmak üzere bir şeyler hazırlamak, maddi destek vermek, kitapçık vs. için içerik hazırlamak vb. gibi herhangi bir çalışma için gönüllü olanlarımız var mı? Varsa buradan konuşalım, bir şeyler yapmaya çalışalım.

http://www.debian.org/events/material
adresinde bu tür organizasyonlar için bize yardımcı olacak, fikir verecek bilgiler var.Reply to: