[Date Prev][Date Next] [Thread Prev][Thread Next] [Date Index] [Thread Index]

Re: hdd den apt kaynağı nasıl yapılır ?Merhaba,

ozgur oktay nar yazmış:


Sarge CD 1-2-3 elimde mevcut. Yeni kullanıcı olduğum için sürekli programlar deniyorum . Her seferinde CD sürücüsüyle uğraşmamak için CD leri diskime kopyaladım.Fakat source olarak tanıtamıyorum.
şimdiden teşekkürler.
sevgi , saygı ve linux

source olarak tanıtabilmeniz için cd'yi kopyaladığınız dizindeki paketlere ait Packages dosyasını oluşturmanız gerekli. paketleri /home/ozgur/paketler altına kopyaladığınızı varsayalım.

cd /home/ozgur/paketler
dpkg-scanpackages . . > Packages (dpkg-scanpackages komutundan sonra gelen iki nokta önemli, iki parametre için bulunduğunuz dizini ifade ediyor, aynı şekilde bu komutu verin)

bu işlemleri yaptıktan sonra /home/ozgur/paketler dizini sources.list'e ekleyin. ekledikten sonra yaptığınız ilk apt-get update ile /home/ozgur/paketler dizinindeki paketlerin taranması gerekli. daha doğrusu ben cdrom kaynağı oluşturmada listeden gelen yardımlar sonucunda bu şekilde yapmıştım. harddisk kaynağı oluşturmanın da böyle olacağını düşünüyorum.

kolay gelsin.


_________________________________________________________________
Sadece sohbet ile yetinmeyin - eğlneceye de doymak için Messenger'i tercih edin! http://messenger.msn.com/?mkt=tr&DI=3490&XAPID=2584

Reply to: