[Date Prev][Date Next] [Thread Prev][Thread Next] [Date Index] [Thread Index]

Re: Database Servermrb.
 
Interbase Borland ürünü ve linux üzerinde windows 'a göre %70 performans sergiliyor. kesinlikle tavsiye ederim. MySQL kullanma imkanınız varsa bence 1. tercihiniz olmalı. PHP ve MySQL uyumluluğu mükemmel ve  Kylix ile kullanabilirsiniz.
 
iyi çalışmalar
 
 
Mehmet AK
 
Bilg.Prog.
 
----- Original Message -----
From: ZEKI CATAV
Sent: Thursday, November 06, 2003 2:03 PM
Subject: Database Server

Merhaba,
Bir linux server üzerinde database server kurmak istiyoruz. Kabaca baktığımda bulduğum alternatifleri sıralayıp bazı konularda fikrinizi almak istiyorum.
Seçeneklerden biri Oracle on Linux. Uygun bir server alacağız. Oracle9i Application Server, Oracle9i Database on Linux, Open Source Software (Oracle Cluster File Sistem v.b) elimizde var.
İkinci seçenek Linux üzerinde Kylix3 ile yazılım geliştirmek, Kylik3 elimizde var.
Üçüncü seçenek, Linux + PHP + PostGreSQL ile yazılım geliştirmek.
 
Birinci seçenek için Oracle platform olarak RedHat Advanced server 2.1 veya United Linux öneriyor. Oracle ile web based bir uygulama geliştirmek ve güncelleyerek sürdürmek (Ankara'da) mümkün mü? Platform olarak Debian, SuSE (united Linux destekcisi) veya Mandrake kullanmak mümkün olur mu? (Özellikle Debian).
İkinci seçenek için yine web based uygulama geliştirmek ve güncelleyerek sürdürmek mümkün mü?
Üçüncü seçeneğe özel bir sorum yok, durum açık.
Genel değerlendirmede bu üç seçeneğin maliyet, uygulanabilirlik, update ve upgrade edilebilirlik, sürdürülebilirlik ve sorun çıkarmadan bakımsız olarak kullanılırlık açısından değerlendirmesini yapabilir misiniz?
 
İlk iki seçeneğe ait ülkemizde çalışan örnekler var mı? Benim aklıma gelenler dışında web based hasta veri tabanı (Yüksek İhtisas Hastanesi) için önerebileceğiniz başka altenatifler olabilir mi?
 
Teşekkürler..
 
Zeki Çatav

Reply to: