[Date Prev][Date Next] [Thread Prev][Thread Next] [Date Index] [Thread Index]

2. Karadeniz Turizm ve Seyahat FuarıTitle: KARADENİZ BİR TURİZM HAZİNESİ

Trabzon;  2. Karadeniz Turizm Fuarı’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Trabzon Dünya Ticaret Fuar Merkezinde organize edilecek Karadeniz Turizm ve Seyahat Fuarına Türkiye’nin her yanından ve Dünyanın birçok ülkesinden tur operatörleri ve seyahat acentelerinden satın almacıları davet edildi. Fuar 24-27 Kasım tarihlerinde binlerce turizm temsilcisini Trabzon da buluşturacak.

Oksijenin yurdu Ordu fuarın konuk ili…

Turizm konusunda büyük atılımlar yapma gayreti içerisinde olan Ordu son yıllarda, yayla turizmi, kamp ve karavan turizmi, su altı dalışı, bisiklet turları, olta balıkçılığı, dağ ve doğa yürüyüşü, foto safari, kuş gözlemciliği, yamaç paraşütü, bitki inceleme, rafting ve her türlü sportif faaliyetleri ile kendini turizm alanında kabul ettirmeye başladı.

Ordu eski camileri, çeşmeleri, kaya mezarları ile yüzyıllardan beridir süren yerleşme yeri olması nedeniyle kaleleri, kayalık

tepelerde bulunan dehlizleriyle, el sanatları ve sanatçılarıyla kültürel ve turistlik açıdan gerçekten değerlendirmeye, görülmeye değer bir bölgemiz.

Ordu’yu Konuk il olarak ağırlayacağımızdan dolayı mutluyuz…

Karadeniz Turizm Fuarında her yıl bir ili konuk etmeyi planladıklarını söyleyen Tureks Uluslararası Fuarcılık Genel Müdürü Nergis Aslan: “Karadeniz’in turizm güzelliklerini dünyaya tanıtmak amacıyla düzenlediğimiz Karadeniz Turizm Seyahat Fuarında bu yıl Ordu’yu konuk il olarak ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Renklerin bütün tonlarının bulunduğu doğal zenginlikleri, tarihi dokusu, denizi, dereleri, yaylalarıyla dünyanın en güzel köşelerinden biri olan Ordu ilimiz turizm zenginliklerini tanıtırken sürpriz etkinlikleri ile fuarımıza renk katacak.

Karadeniz keşfedilmeye başlanmış bir turizm hazinesi,
Trabzon'da 24-27 Kasım tarihleri arasında organize edilecek olan Karadeniz Turizm Fuarının hazırlıkları yoğun bir şekilde sürüyor.


Karadeniz’in turizm potansiyeline dikkat çekmeyi hedefleyen fuar için hem yurtiçi hem de yurtdışında tanıtımları yapılıyor. Yurtdışı tanıtımları özellikle potansiyelin yüksek olduğu Ortadoğu ve Balkan ülkeleri üzerinde yoğunlaşıyor.

T.C Trabzon Valiliği, Trabzon Belediye Başkanlığı,  Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Trabzon İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından desteklenen fuar, Tureks Fuarcılık tarafından organize ediliyor. Fuar, renkli etkinlikler ve sürprizlerle dolu..

Reply to: