[Date Prev][Date Next] [Thread Prev][Thread Next] [Date Index] [Thread Index]

Re: wireless network yönetimiUzun bir süredir bu iş için network-manager-gnome kullanıyoruz. Kde kullananlar için network-manager-kde gerekiyor. Vpn ve dialup bağlantıları da yönetme şansınız oluyor, şu ana kadar Linux altında masaüstü kullanıcısının ihtiyaçlarına yönelik geliştirilmiş en iyi uygulama diyebiliriz.

2008/11/23 T. Alp Ozkan <alpozkan@gmail.com>
Selamlar,

Debian lenny kullanıyorum. Sistemimde wireless ağ yönetimi için network-admin ve wifi-radar kurulu.  Herhangi bir ağı bulmak için wifi-radarı açıp onu daha sonra network-admin e gösterip login oluyorum. Bu işlem çok zahmetli olmasada zaman alıyor. Aslında laptopla hotspotlardan bağlantı yaparken can sıkıcı olması dışında bir sorun yaratmıyor. Bunun dışında sürekli bağlandığım her network için root olup elle network-admin den bulunduğum yerin ayarlarını seçmem gerekiyor. Bir başka can sıkan durum ise bazı modemler (Speedtouch, belkin)  aynı makine ve live cd veya windows ile  bağlanabilirken kurulu debian  sistemimin bağlanmaması. Ayarlarla ilgili herhangi bir çözüm bulabilmiş değilim.

Siz wireles yönetimi için hangi program/programları kullanıyorsunuz? Önerebileceğiniz farklı programlar var mı? Karşılaştığınız sorunlar var mı?

Teşekkürler Alp--
Murat Demirten
Genel Müdür
Yenihayat Bilişim Teknolojileri A.Ş.
http://www.yh.com.tr
(212) 210 77 36 (PBX)

Reply to: