[Date Prev][Date Next] [Thread Prev][Thread Next] [Date Index] [Thread Index]

Re: qmail acil yardim/var/qmail/qmail-send/current loglarını gönderirseniz belki yardımcı olabilirim.hatayı görmek lazım.

eximi komple kaldırırsanız debian kızar.neden bilmem ama bu adamlar exime fena takmışlar.eximi update-rc.d ile açılıştan kaldırın.her update ettiğiniz de bu linkleri düzeltmek zorundasınız.veya nette fake bir paket var.sistem de mta kuruluymuş gibi gösteriyor.dolasıyla sorun olmuyor.ama hiç denemedim.qmailrocksda listelerinde okumuştum sanırım.Rasit Ay wrote:
İlginiz için çok teşekkürler.

Dediğiniz gibi /usr/lib/sendmail ve /usr/sbin/sendmail dosyaları /var/qmail/bin/sendmaile e değil, /usr/sbin/exim4 e link durumdaydı. Değişikliği yapmama rağmen hala mailler gitmiyor. Başka da yerlerde değiştirilmesi gereken dosyalar var mıdır acaba, yada exim4 ü kaldırmamı önerir misiniz ?

İyi çalışmalar

özgür uncuoğlu wrote:
sarge sizin  sourcedan kurduğunuz qmaili tanımayıp  usr/lib/sendmail veya usr/sbin/sendmail  linklerini bozmuş olabilir.(update esnasında muhtemelen ) bu yüzden php scriptleriye mail atamayabilirler

bu dosylar /var/qmail/bin/sendmaile link olmalı

Rasit Ay wrote:

Herkese merhaba;

debian sarge üzerinde qmail kurulu. Host ettiğimiz firmalar mail gönderip alabiliyorlar, fakat host edilen domainler rcpthosts dosyasında olmasına rağmen web formlarından gönderilen mailler gitmiyor.

sorun debian a update yaptıktan ve spamassassin kurduktan sonra oldu. (ikisi de aynı gün)
fakat şimdi spamassassin i disable etmeme rağmen yine mailler gitmiyor.

update esnasında da daha önce de listeye göndermiştim 3 adet paketin kurulumunu tamamlayamadı, hata veriyor.
( libapache-mod-perl,  apache-perl,  libapache-mod-ssl )

sorun hakkında yardımcı olabilir misiniz.
-- To UNSUBSCRIBE, email to debian-user-turkish-REQUEST@lists.debian.org with a subject of "unsubscribe". Trouble? Contact listmaster@lists.debian.orgReply to: