[Date Prev][Date Next] [Thread Prev][Thread Next] [Date Index] [Thread Index]

Debian/GNOME FAM ProblemiBiliyorum bunu 100. kez yazıyorum. Eminim bana GOOGLE diye bağıranlar da olacaktır. Kabul ediyorum Google'ı kullanmasını bilmiyorum. Çünkü kullandığım tüm ingilizce ve Türkçe anahtarlar maalesef sonuca ulaştırmadı beni.. Biraz ayrıntılı olarak problemimden bahsedeyim.

Şu anda sistemde kendi derlediğim çekirdek çalışıyor. 2.6.12.3 sürüm olan bu çekirdeğe inotify-0.23-rml-2.6.12-15.patch dosyası ile yama yaptım ve inotify desteği kazandırdım. (Bu sürümün benim sürümüme uyumluluğundan şüphe duyuyorum gerçi..) /dev/inotify dosyası da yerli yerinde duruyor şu anda.. dnotify'ı da derleme sırasında kapatmıştım. Bundan dolayı FAM bozulabilir mi ?

Sistemimi gerektiğinde melez paketler kurabilecek şekilde ayarlamıştım. Ancak şu ana kadar neredeyse tüm sistemi testing deposundan kurdum. FAM'la ilgili tüm paketler yüklü. Fakat şu anda GNOME menülerinde bir program kurduğumda yerleşmediği gibi, hiçbir dosya ve klasör otomatik olarak güncellenmiyor. Son Kullanılan Belgeler'deki herşeyi temizliyorum ama orada duruyorlar. Bir ZIP vb dosyayı açıyorum ama klasörü güncellemeden açılan dosya ya da klasörü göremiyorum.

Google'da FAM'ın eskidiğini, yerine Gamin'in kullanıldığını gördüm. Gamin de inotify sistemini kullanıyormuş sanırım. FAM'ı kaldırdı, kendisini kurdu ama yine de sonuç değişmedi.

Şimdi ben ne yapayım ? Nerdeyse 1-1,5 aydır apt-get dist-upgrade komutuyla umut ederek GNOME ve FAM sistemlerinde birşeylerin değişeceğini umdum ama neredeyse hiç paket güncellemiyor APT... Başka kimse bu sorunu yaşamıyor mu ? Ya da birileri fikir yürütemiyor mu ? FAM'ı stable deposundan kurmak işe yarar mı acaba ?

Fikri olan varsa söylesin lütfen...

begin:vcard
fn:Alper KANAT
n:KANAT;Alper
adr;quoted-printable:;;;Istanbul;;;T=C3=BCrkiye
email;internet:tunix@raptiye.org
x-mozilla-html:FALSE
url:http://raptiye.org
version:2.1
end:vcard


Reply to: