[Date Prev][Date Next] [Thread Prev][Thread Next] [Date Index] [Thread Index]

Re: GNOME 2.8.3'te Başlayan Sorunlar..?Ama benim ön tanımlı olarak kullandığım depo testing... Şu ana kadar herşeyi ön tanımlı depodan kurdum.. Sistemimde APT Pinning var.. GNOME 2.8.3 kullanıyorum. 2.10'da bir çok şey hoşuma gitmiyor açıkcası.. Menülerde birçok şeyin yerine oturmamış olması, menülerin düzenlenemez oluşu, sık sık panelle ilgili sorunların yaşanması (panel zaten yüklü gibi acayip hatalar) vb şeyler beni soğuttu 2.10'dan..

Kaldı ki önceleri herşeyin yerli yerinde olduğu 2.8.3'ün böyle acayip şeyler yaşatması garip...

Cafer Simsek yazmış:

Selam,

Unstable depoları Gnome 2.10 sürümüne tamamen geçti diye
biliyorum. Bende bir sorun yok mesela.

Saygılar

-Cafer

Alper KANAT <tunix@raptiye.org> writes:

Merhaba,

GNOME 2.8.3'te yeni yeni sorunlar başladı. Bunları yaşayan sadece ben miyim acaba ?

Uygulamalar->Masaüstü Tercihleri->Gelişmiş menüsü içerisindeki Ekran Koruyucu ve Oturumlar bağlantıları yok ? Oysaki özellikle xscreensaver paketinin gl ve gnome paketleri yüklü.. Bir sorun olmaması lazım ? GNOME'u tekrar da başlattım ama sorun hallolmadı.

Sanırım GNOME 2.10'a geçiş sürecinde bazı şeyler değişmeye başladı. Bir önceki kurulumumda Gaim'i ve OpenOffice.Org2 paketlerini sorunsuz bir şekilde sisteme kurarken şimdi bir çok şeyi güncellememi istiyor.. Oysaki sistemim testing'de ve melez bir sistemim var.. Geneli testing ve unstable depolarından..

begin:vcard
fn:Alper KANAT
n:KANAT;Alper
adr;quoted-printable:;;;Istanbul;;;T=C3=BCrkiye
email;internet:tunix@raptiye.org
x-mozilla-html:FALSE
url:http://raptiye.org
version:2.1
end:vcard


Reply to: