[Date Prev][Date Next] [Thread Prev][Thread Next] [Date Index] [Thread Index]

Re: debian sarge update mysql z 4.0.2 do 4.1Aleksander Kurczyk pisze:
Proponuję zamienić w /etc/apt/sources.list, wszystkie sarge na lenny, a następnie puścić aktualizację. Żeby uniknąć problemów, można na początek wpisać etch, a później lenny. P.S. Nigdy nie pracowałem na sarge, więc niewiem jak się zachowa, ale robiłem aktualizacje etch do lennego (apache+php+mysql) i poszło bez problemów.


Witaj,

Po pierwsze przygotuj środowisko testowa i przeprowadź na nim próbny proces upgradu. (vmware, virtualbox, fizyczna maszyna etc.)

Jeśli na tym serwerze masz dedykowaną aplikację to podnoszenie wersji dystrybucji może okazać sie katastrofalne. Aplikacja może nie działać z nowym glibc i nowym jądrem (upgrade ze standardowego sarge do lennegy pociąga za sobą instalację nowej wersji glibc, a to pociąga za sobą instalację nowego kernela). W pierwszej kolejności przeprowadź testy.

Jeśli chcesz podnieść wyłącznie serwer MySQL do nowszej wersji to być może najprostszym rozwiązaniem będzie kompilacja wymaganej przez Ciebie wersji MySQL ze źródeł. Skompilować możesz na maszynie wirtualnej i gotowe binarki przenieść na maszynę produkcyjną.

Na koniec powtórzę jeszcze raz bo moim zdaniem to podstawa sukcesu tej operacji:

Wykonaj testy w środowisku testowym :)


Pozdrawiam
Robert Socha


Reply to: