[Date Prev][Date Next] [Thread Prev][Thread Next] [Date Index] [Thread Index]

Re: debian etch + hp proliant ml110 G4Quoting Maciej Kóska <grv@o2.pl>:

Witam wszystkich,

Chciałem na powyższej konfiguracji uruchomić prosty serwer plikowy. Mam 4 dyski satowe w środku - plan był taki żeby na dwóch pierwszych w stripe-ie (raid0) (lub na całkiem osobnym piątym) postawić system i je wykorzystywać do backupu danych z dwóch nastepnych dysków spietych w mirrorze (raid1).


Wykorzystywanie raid0 jak backup dla raid1, chyba jest bez sensu.

Ja bym zrobił system na raid0 i jego backupy robił na raid1, albo lepiej
uruchomiłbym raid1+0 :)

Czy ma ktos moze doswiadczenie w uruchamianiu takich konfiguracji - pierwszy problem, na który sie natknąłem na samym początku to, to, ze sam debian nie widzi woluminów stworzonych przez sam kontroler macierzy - uzywam wbudowanego prostego kontrolera SATA - ale kazdy dysk z osobna...


Te kontrolery są faktycznie bardzo ubogie - czytaj software`owe. Ja sam biosie tych kontrolerów nic nie ustawiałem, tylko skonfigurowałem software`owy raid za pomocą mdadm. Inaczej się nie da - no chyba, że masz pełen, tzn. hardware`owy kontroler raid.

Jeśli mnie pamięć nie myli (bo instalowałem ją jeszcze jako testową) to obecna stabilna wersja debiana umożliwia już na etapie instalacji stworzenie software`owego raidu (przy partycjonowaniu dysku).

pozdrawiam i powodzenia

Krzysiek


----------------------------------------------------------------
This message was sent using IMP, the Internet Messaging Program.
Reply to: