[Date Prev][Date Next] [Thread Prev][Thread Next] [Date Index] [Thread Index]

Re: Ograniczenie wlasnego laczajasiek@centrum.cz napisał(a):
Witam!
Moj problem jest nastepujacy: mam lacze rzedu 2Mbps, jednak nie wolno mi wykorzystywac wiecej niz 500kbps... Dodatkowo "sam mam o to zadbac"... Czy jest jakas mozliwosc zmniejszenia dostepnego dla mnie transferu? Dopuki tego nie zrobie nie powinienem podlaczac tamtego komputera do sieci... Jesli musialbym cos sciagnac zeby rozwiazac problem pozstaje mi laptop z windowsem podlaczony do sieci i nagrywanie plyt...
Z gory dzieki za kazda pomoc.

To zależy, czy chodzi o pobieranie czy o wysyłanie.
Jeżeli chodzi o wysyłanie to jest to możliwe np. popzrzez HTB+SFQ, natomiast jeżeli chodzi o pobieranie to jest to niemożliwe ponieważ sam protokół TCP nie ma możliwości wysłania do drugiej strony informacji że chcesz pobierać dane z prędkością max. 500 kBit. Niektóre protokoły aplikacyjne to specyfikują (np. eDonkey i inne sieci p2p) ale np. w http takiego ograniczenia nie ma. Dostaniesz dane z taką prędkością z jaką będzie je wysyłała do ciebie druga strona.

Pewnym ograniczeniem może być znaczne zmniejszenie pasma wychodzącego ponieważ w transmisji tcp muszą być wysyłane potwierdzenia więc jeżeli mocno ograniczysz wysyłanie np. do 50 kbit/s to liczba potwierdzeń będzie na tyle mała, że pobieranie nie bedzie za duże, jednak nie będziesz w stanie dokładnie tego określić co do kilobita. Można się jeszcze bawić rozmiarami ramek TCP i innymi ustawieniami kernela ale będzie to trudne i mozolne.


ps. Łam wiersze po 76 znaku :)

--
pozdro:
   SeNi

----------------------------------------------------------------------
PS. Fajny portal... >>> http://link.interia.pl/f196aReply to: