[Date Prev][Date Next] [Thread Prev][Thread Next] [Date Index] [Thread Index]

Bosna - Güney Dalmaçya Turu ( Başka yerde Yok...)BASKA YERDE YOK !
BOSNA & GÜNEY DALMAÇYA

(Saraybosna, Dubrovnik, Makarska ,Mostar
Türk Havayollari ile
4 Gece - 5 Gün.

Tur Tarihi:
1. Tur 23 Temmuz 2007 Gidis 27 Temmuz 2007 Dönüş
2. Tur 13 Agustos 2007 Gidis 17 Agustos 2007 Dönus

1. Gün : ISTANBUL - SARAYBOSNA - NEUM
Atatürk Havaalani Dis hatlar Gidis Danisma önünde saat 10.00'de bulusma. Saat 12:00' Türk Havayollari Tarifeli Seferi ile Saraybosna' ya uçus . Yerel saatle 14.00'da Saraybosna Havaalani'na varis. Otobüsümüzle buluştuktan sonra Basçarsi'ya gidiyoruz. Ögle yemegi molasinin ardindan yürüyüs turumuzu yapiyoruz. Ortodoks kilisesi, Eski Sinagog, Katolik kilisesi, Evropa Oteli, Ordu Evi, Ulusal Tiyatro, Kazancilar Caddesi, Eski köprü, Kolobara Han, Gazi Hüsrev Bey Camii, Medrese, Hamam, Bezistan, Saat Kulesi görecegimiz yerler arasinda bulunuyor. Ardindan Özel aracimiz ile 3 saatlik bir yolculugun ardindan Dalmaçya Kiyilarinda yer alan Neum sahil Bölgesindeki otelimize yerlesme. Aksam yemegi ve geceleme otelimizde.


2. Gün : DUBROVNIK
Kahvaltinin ardindan serbest zaman. Bu serbest zaman içerisinde denize sifir olan tesisimizde deniz, kum ve günesin tadini çikartabilirsiniz. Ögleden sonra Dubrovnik' e hareket 45 dk yolculuk sonrasi UNESCO'nun "Dünya Kültür Mirasi Listesi" nde bulunan Dubrovnik sehir turuna basliyoruz. 12 kilometrelik bir surla çevrilen Dubrovnik'in en genis ve islek caddesi olan Stradun Caddesi'nden yürüyoruz, ardindan caddenin iki yaninda bulunan klasik dönem yapilarindan Onoforius Çesmelerini'ni, Barok dönem eserlerinden Saat Kulesi'ni, bir dönem belediye binasi olarak kullanilan Sponza Sarayi ve çesmesini, Ivan Grunduliç Meydani'nda bulunan Riznica Katedrali, Ortaçag'da insa edilmis Dominiken Manastiri'ni ve Avrupa'nin üçüncü en eski eczanesinin de yer aldigi Fransisken Manastiri'ni görüyoruz. Ardindan serbest zaman, serbest zamaninizi Adriyatik kiyisindaki cafeleri veya alisveriş dükkanlarini dolasarak geçirebilirsiniz. Aksam yemegi Dubrovnik' de ( extra ) taze balik ve yerel saraplarin tadina bakabileceginiz. lüks bir restaurantta. Ardindan otele dönüs geceleme ve konaklama otelimizde.


3. Gün : MAKARSKA - HVAR
ADASI - BRAC ADASI
Sabah kahvaltisinin ardindan Hirvatistan' in en güzel adalarinin kesfi için otelimizden ayriliyoruz. Kisa bir yolculuk sonrasi küçük ve sirin bir tatil kasabasi olan gece eglencelerinin yani sira tarihi ve kültürel mirasi ile de ünlü, adi City of Return ( Gei Dönülecek Sehir ) olarak anilan Makarska' ya varis. Makarska Limanindan özel teknemiz ile Adriyatik denizinin büyülü atmosferini kesfe çikiyoruz. Ilk duragimiz kurulusu 2500 yil öncesine dayanan Hvar Adasi ; Hirvatistan' in St. Tropez' i olarak adlandirilan ve tam bir parti adasi olan adada eglence 24 saat devam eder, özellikle Italyan turistlerin gözdesi olan ve lavanta baglariyla da ünlü olan adanin lavanta tezgahlari ile dolu sokaklarinda serbest zaman ve deniz molasi veriyoruz. Ardindan 2. duragimiz Brac Adasi; merkezi olan Bol kasabasi ile anilan bu adanin Akdeniz' in dünyaca ünlü en güzel kumsallarindan biri olan plajinda denize girebilirsiniz. Denize gireceginiz kumsalin yil içinde rüzgarin yönüne bagli olarak yer degistirmesi de dünyada esi benzeri olmayan farkli bir dogal harikadir. Turlarimizin bitimimin ardindan otelimize dönüs geceleme otelimizde.


4. Gün MAKARSKA

Kahvaltinin ardindan Makarska' ya hareket.Muhtesem Makarska sahillerinde deniz kum ve günesin tadini çikartabilirsiniz. Dileyenler essiz mimarisi, alisveris dükkanlari ve özel kafeleri ile ünlü Makarska' da günü degerlendirebilirler. Dileyenlere ( extra ) Makarska' ya özgü yerel ev yapimi saraplarin ikram edildigi lüks restaurantta aksam yemegi ardindan otelimize dönüs geceleme otelimizde.


5. Gün NEUM - MOSTAR - SARAYBOSNA - ISTANBUL

Sabah kahvaltisinin ardindan otelimizden ayrilis ve Mostar' a hareket. Mostar' a varis. Yürüyüs olarak yapacagimiz turumuzda önce Mostar Köprüsü'ne dogru yürüyoruz. Köprüye giden caddede hediyelik esyalarin satildigi küçük dükkanlar bulunuyor, ancak bu dükkanlari köprüden sonra ziyaret ediyoruz. Mimar Hayreddin tarafindan 1557 yilinda insa edilen köprü Osmanli mimarisi'nin bir saheseridir. Köprü 1992 yilinda cereyan eden savasta Hirvat topçusu tarafindan yikilmiş ancak Türkiye Cumhuriyetinin de büyük katkilariyla 2004 yilinda yeniden açilmistir . Ardindan Neretva nehrinin küçük kollarindan birini olusturan Buna nehrinin su kaynagina gidiyoruz. Su kaynaginin hemen yanibasinda bulunan ve dünyada en romantik konumlu Tekke'yi ziyaret ediyoruz. Tur bitiminde 2 saatlik bir yolculuk ile birlikte Saraybosna Havalimani' na varis. Türk Havayollari tarifeli seferi ile saat 19:00 da Istanbul' a hareket ve keyifli turumuzun sonu.

Tur Fiyati                

Ikili ve Üçlü odada Kisi Basi 599 €
Tek kisilik oda farki: 125 €

Katilim Bedeline Dahil Olanlar:

- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
- Türk Havayollari ile Istanbul - Saraybosna - Istanbul uçak bileti
- 3 yildiz sup. Otelde Oda Kahvalti Konaklama http://www.hotel-sunce.com/
- Tüm Transferler
- Programda belirtilen panoramik sehir turlari

Katilim Bedeline Dahil Olmayanlar:

- Ögle ve aksam yemekleri, yoldaki yemek ve içecekler,
- Yemeklerde içecekler,
- Otel ekstralari,
- Müze ve ören yeri girisleri,
- Yurtdisi çikis harci (15,00 YTL),
- Hava Alani vergileri (95 € ),
- Seyahat ve Saglik sigortasi (15€)

Bilgi ve Rezervasyon İçin
www.tatilyolu.net
0212 249 69 09
Haluk Yüce

Reply to: